Czy przejęcia i fuzje są nieuchronne?

W serwisie YT dostępny jest zapis debaty oksfordzkiej kończącej tegoroczną Konferencję Audytingu.

14 grudnia 2018

Tegoroczną DKA zakończyła debata oksfordzka, w której dwa czteroosobowe zespoły spierały się o prawdziwość tezy, że przejęcia i połączenia to nieuchronna droga rozwoju niewielkich firm audytorskich. W drużynie propozycji, która argumentowała za słusznością tego twierdzenia, występowali Anna Kazirod, Maksymilian Dudek, Henryk Dąbrowski i Lidia Skudławska. Drużynę opozycji, próbującą obalić ten pogląd, tworzyli Anna Mierzejewska, Małgorzata Grzejszczak, Piotr Witek i Grzegorz Oszczypała.

Dyskusja, prowadzona przez dr. Olgierda Annusewicza, była bardzo dynamiczna, a obydwie strony podnosiły przekonujące argumenty. Zwracano uwagę zarówno na stronę czysto finansową, jak i na podnoszenie kompetencji, przywoływano dane z rynku amerykańskiego czy francuskiego. Ostatecznie przeważyło jednak znaczenie czynnika ludzkiego. Zarówno loża ekspertów, jak i publiczność opowiedziały się po stronie opozycji, kwestionując przede wszystkim nieuchronność rozwoju głównie przez fuzje i przejęcia.


Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl