Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 16:10, 24.02.2020 r.

KIBR wspiera biegłych rewidentów w rozwoju kompetencji cyfrowych

Już działa portal otwartych zasobów edukacyjnych KIBR. Projekt powstał z myślą o wszystkich biegłych rewidentach pragnących podwyższyć swoje kompetencje cyfrowe w wybranych obszarach. Stworzenie portalu ma na celu przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia cyfrowego wśród biegłych rewidentów.

25 stycznia 2016

Szybko postępujący rozwój technologiczny, za którym nie nadążają dotychczas zdobyte umiejętności oraz niedostosowanie dostępnej oferty szkoleniowej do potrzeb osób w zakresie doskonalenia ich kompetencji cyfrowych to główne przyczyny wykluczenia cyfrowego osób starszych - tak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród biegłych rewidentów w ramach projektu Efektywni50+. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, która była patronem projektu, postanowiła walczyć z tym zjawiskiem. Portal otwartych zasobów edukacyjnych ma na celu przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia cyfrowego wśród biegłych rewidentów poprzez zapewnienie im dostępu do darmowych szkoleń internetowych. Szkolenia mają podnieść kompetencje cyfrowe w zakresie analizy danych, raportowania, sprawozdawczości oraz organizacji przechowywania dokumentów. Kursy szkoleniowe udostępnione na portalu powstały z myślą o pracownikach, którzy ukończyli 50 rok życia. Twórcy programu dołożyli starań, by zarówno treści merytoryczne, jak i metody i techniki szkolenia odpowiadały rzeczywistym potrzebom i oczekiwaniom tej właśnie grupy.

Portal otwartych zasobów edukacyjnych - kibr.wwsi.edu.pl

Kliknij, aby przejść na portal kibr.wwsi.edu.pl

 

Zobowiązanie zjazdowe

Projekt powołania portalu otwartych zasobów edukacyjnych to realizacja jednego z działań w ramach programu przyjętego podczas czerwcowego Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów. Nowe władze zobowiązały się wówczas przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu wśród biegłych rewidentów.

Patronem edukacyjnym portalu jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl