Trzy nowe alerty o KSRF dostępne

Zapraszamy do lektury alertów o krajowych standardach rewizji finansowej nr 510, 520 i 530. Alerty opracowała Komisja ds. standaryzacji usług świadczonych przez biegłych rewidentów.

20 stycznia 2017
  • KSRF 510 dotyczy odpowiedzialności biegłego rewidenta w odniesieniu do stanów początkowych przy zleceniu badania po raz pierwszy.
  • KSRF 520 dotyczy wykorzystania procedur analitycznych jako procedur wiarygodności oraz odpowiedzialności biegłego rewidenta za przeprowadzenie na zakończenie badania procedur umożliwiających mu sformułowanie ogólnego wniosku na temat sprawozdań finansowych.
  • KSRF 530 dotyczy zastosowania badania wyrywkowego (próbkowania), przy przeprowadzaniu procedur badania. Standard odnosi się do stosowania próbkowania statystycznego i niestatystycznego podczas projektowania i wyboru próbki do badania, przeprowadzania testów kontroli i badań szczegółowych oraz oceny wyników badania próbki.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl