Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 11:58, 20.04.2024 r.

Zmiany w formule Dorocznej Konferencji Audytingu

Będzie mniej wykładów, a więcej dyskusji. Odbędzie się również pierwsza debata środowiskowa o przyszłości zawodu. Formalności zaliczające szkolenia ograniczono do minimum. Jest też nowa, bardziej atrakcyjna oferta cenowa.
14 września 2015
Mniej słuchania, więcej dialogu

Doroczną Konferencję Audytingu kojarzono dotąd przede wszystkim z formułą wykładową. Pojawiały się głosy o potrzebie modyfikacji formuły w kierunku uczynienia z konferencji forum dyskusji z udziałem środowiska biegłych rewidentów, regulatora i przedstawicieli nadzoru. To nowe rozwiązanie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom audytorów. – Odbędą się dwie dodatkowe debaty. Chcielibyśmy, żeby konferencja stała się miejscem na rzetelną dyskusję na tematy związane z przyszłością zawodu – wyjaśniają organizatorzy DKA. Dlatego też debata pierwszego dnia będzie dotyczyła wyzwań jakie stoją przed środowiskiem. Drugiego dnia zaproszeni eksperci dyskutować będą o zmianach w systemie kontroli i nadzoru nad rewizją finansową. – Do udziału w debacie zaprosiliśmy między innymi dr Dorotę Podedworną-Tarnowską, wiceminister finansów i przewodniczącą Komisji Nadzoru Audytowego oraz Ilonę Pieczyńską-Czerny z Komisji Nadzoru Finansowego – dodają organizatorzy.

Oprócz wspomnianych debat uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać referatów na temat kierunków zmian w sprawozdawczości i rewizji finansowej, zwłaszcza w kontekście przejścia z krajowych na międzynarodowe standardy badania. Trzeciego dnia konferencji uczestnicy debaty, z udziałem m.in. p. Joanny Dadacz, dyrektor Departamentu Rachunkowości i Rewizji Finansowej w Ministerstwie Finansów i p. Krzysztofa Burnosa, prezesa KRBR dyskutować będą na temat wpływu zmian w sprawozdawczości i rewizji finansowej na przyszłość zawodu biegłego rewidenta.

Mniej formalności i niższa opłata

Tegoroczna konferencja to też zmiany w zaliczeniu obligatoryjnego doskonalenia zawodowego. Udział w tegorocznej konferencji zaliczać będzie 16 godzin, ale samokształcenia. Jednak biegli rewidenci otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji, a ponadto przygotowane zostaną oświadczenia o samokształceniu (wraz z kopią), których podpisanie spowoduje, że resztę formalności załatwi KIBR – biegli rewidenci nie będą musieli osobiście dostarczać nam oświadczeń o samokształceniu – tłumaczą organizatorzy.

Do dnia konferencji obowiązywać będzie też niższa opłata za udział. Całkowity koszt udziału w tegorocznej Dorocznej Konferencji Audytingu to 800 zł.

Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 października 2015 r. w Centrum Kongresowym Warszawianka w Jachrance. Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji i do rejestracji na wydarzenie.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl