Maria Wielgus (do 16 lutego 2017 r.)

Zastępca Krajowego Rzecznika Dyscyplinarnego

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) i Studium Pedagogicznego w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Zawodowej. Ukończyła Podyplomowe Studium Zarządzania oraz Podyplomowe Studium Rachunkowości w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Krakowie. Uzyskała Dyplom Ministra Przemysłu i Handlu dający kwalifikacje do zasiadania w radach nadzorczych oraz świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych wydane przez Ministerstwo Finansów. Posiada tytuł biegłego rewidenta od 1999 r.

Pracowała w Zakładach Azotowych w Tarnowie jako specjalista ds. Ekonomicznych, w PPH Tarnokop S.A. w Tarnowie jako zastępca dyrektora ds. Ekonomicznych, główny księgowy, wiceprezes ds. Finansowych i prezes zarządu oraz w PBO RESBUD w Rzeszowie jako wiceprezes spółki. Od 2005 r. w PPH Tarnokop S.A. w Tarnowie pełni funkcję likwidatora spółki.

W latach 2011-2015 i w obecnej kadencji członek Regionalnej Rady Regionalnego Oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Tarnowie. Obecnie pełni funkcję zastępcy Krajowego Rzecznika Dyscyplinarnego Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

Członek krakowskiego Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Oddziału Terenowego w Tarnowie. Od 2011 r. pełni funkcję prezesa tarnowskiego oddziału SKwP.

W latach 1997-2007 nauczyciel w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Od 2009 r. wykładowca z zakresu rachunkowości w Oddziale Okręgowym SKwP w Krakowie.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl