Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:50, 24.06.2024 r.

KNF: po GetBacku potrzebne są nowe regulacje

Bezpieczeństwo inwestorów wymaga wprowadzenia nowych przepisów – mówi cytowany przez Puls Biznesu Marcin Pachucki, wiceprzewodniczący KNF.

Puls Biznesu

9 lipca 2018

Marcin Pachucki podkreśla, że po sprawie GetBacku zaufanie Polaków do rynku zostało istotnie podważone. Dlatego KNF zaczyna mówić o bardzo szerokich zmianach regulacyjnych, powiązanych z rządową strategią rozwoju rynku kapitałowego. - W Urzędzie KNF zidentyfikowaliśmy cele i przygotowaliśmy propozycje rozwiązań, które warto rozważyć w kontekście przygotowywanej strategii. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę inwestorów lokujących pieniądze na rynku kapitałowym — mówi Marcin Pachucki.

Jedna z propozycji dotyczy audytu JZP: sprawozdania finansowe publikowane w formie raportów okresowych czy objęte prospektem emisyjnym mogliby badać tylko ci, którzy spełnią odpowiednie kryteria i zostaną wpisani na tzw. białą listę. — Ten pomysł, w mojej ocenie, zwiększyłby bezpieczeństwo odbiorców informacji. Intencją jest, by firmy nadzorowane z rynku kapitałowego mogły korzystać tylko z usług firm z białej listy — wyjaśnia zastępca przewodniczącego KNF.

Cały artykuł dostępny jest w serwisie internetowym Pulsu Biznesu.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl