Rada odsyła do komisji

„Puls Biznesu” publikuje krótki wywiad z Krzysztofem Burnosem, prezesem PIBR, w którym tłumaczy on, dlaczego ze strony samorządu biegłych rewidentów nie należy oczekiwać rozliczania działań audytora spółki GetBack.

Puls Biznesu

10 lipca 2018

Krzysztof Burnos wyjaśnia, że nadzór nad badaniem sprawozdań finansowych JZP takich jak GetBack podlega bezpośrednio Komisji Nadzoru Audytowego (KNA), a nie samorządowi biegłych rewidentów. KKN – organ samorządowy, ale także niezależny od Krajowej Rady – może z kolei kontrolować przeglądy sprawozdań finansowych JZP. KRBR nakłada jedynie kary na wniosek KKN – a i tu rola KNA jest spora.

Prezes PIBR przedstawił także sytuację regulacyjną comfort letters – prace nad krajowym standardem obejmującym tę usługę jeszcze trwają, a dopiero ten dokument może stać się podstawą kontroli przez KKN. Krzysztof Burnos odniósł się także do swojej decyzji, by zasiąść w nowym składzie rady nadzorczej GetBack, pokazując, że nie występuje tu ryzyko konfliktu interesów.

Cały wywiad można przeczytać w serwisie Pulsu Biznesu.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl
sasdf