Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 20:05, 29.11.2022 r.

Komunikacja audytora będzie lepsza

Decyzja Rady Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych o zmianie zakresu i kształtu opinii i raportu biegłego rewidenta powinna pozytywnie wpłynąć na komunikację między audytorem a odbiorcami sprawozdań finansowych.   Zmieniony zostały MSRF 700 "Formułowanie opinii i sprawozdania na temat sprawozdań finansowych" oraz stworzono nowy MSRF 701 "Komunikowanie kluczowych zagadnień badania w opinii i sprawozdaniu na temat sprawozdań finansowych".   Jedną z największych nowości jest obowiązek zawarcia w poszerzonym raporcie biegłego rewidenta sekcji dotyczącej kluczowych zagadnień badania - a więc kwestii, które zgodnie z profesjonalnym osądem biegłego rewidenta były najbardziej istotne z punktu widzenia badania sprawozdania

Rzeczpospolita

4 stycznia 2016

Decyzja Rady Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych o zmianie zakresu i kształtu opinii i raportu biegłego rewidenta powinna pozytywnie wpłynąć na komunikację między audytorem a odbiorcami sprawozdań finansowych.

 

Zmieniony zostały MSRF 700 "Formułowanie opinii i sprawozdania na temat sprawozdań finansowych" oraz stworzono nowy MSRF 701 "Komunikowanie kluczowych zagadnień badania w opinii i sprawozdaniu na temat sprawozdań finansowych".

 

Jedną z największych nowości jest obowiązek zawarcia w poszerzonym raporcie biegłego rewidenta sekcji dotyczącej kluczowych zagadnień badania - a więc kwestii, które zgodnie z profesjonalnym osądem biegłego rewidenta były najbardziej istotne z punktu widzenia badania sprawozdania finansowego.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl