Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 09:42, 24.06.2024 r.

Dziennik Gazeta Prawna: PANA wskazuje na cztery ważne ryzyka

Polska Agencja Nadzoru Audytowego wskazała kluczowe obszary, na które powinni zwrócić uwagę audytorzy przy badaniach sprawozdań finansowych za 2020 r.

Dziennik Gazeta Prawna

23 listopada 2020

„Dziennik Gazeta Prawna” informuje o wskazówkach dotyczących badania sprawozdania finansowego za 2020 r., które opublikowała Polska Agencja Nadzoru Audytowego. We wskazówkach tych mowa jest o ryzykach, na które powinni zwrócić uwagę biegli rewidenci. Są to kontrola wewnętrzna, potencjalne oszustwa, wykorzystanie środków pomocowych oraz wartości szacunkowe.

Jak przypomina gazeta, na niektóre z tych ryzyk zwracała już uwagę Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, w rozmowie „Ceny audytów nadal będą rosnąć" (opublikowanym w dodatku „Rachunkowość i Audyt” 16 listopada 2020 r.). Dotyczy to m.in. kontroli wewnętrznej – w rozmowie z gazetą prezes KRBR wskazywała, aby audytorzy nie polegali tylko na tym, co ustalili rok wcześniej, gdy warunki pracy były zupełnie inne. Inaczej bowiem działała kontrola wewnętrzna, kiedy pracownicy swoje zadania wykonywali w biurze, a inaczej, gdy większość z nich w dobie koronawirusa pracuje zdalnie. Zmienił się chociażby sposób obiegu informacji i dokumentów”.

PANA zapowiada, że planuje kolejne publikacje zawierające wskazówki dla biegłych rewidentów.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl