Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 13:52, 29.11.2023 r.

Czekają nas kolejne zmiany w prawie bilansowym

Piotr Nowak, nowy wiceminister finansów odpowiedzialny m.in. za rachunkowość, mówi o planowanych zmianach w sprawozdawczości w związku z obowiązkiem dostosowania ustawy o rachunkowości do zmian w przepisach unijnych. Minister poinformował, że w Ministerstwie Finansów nie są prowadzone prace związane ze zmianą katalogu jednostek mogących stosować MSR lub podlegających obowiązkowemu badaniu przez biegłego rewidenta

Dziennik Gazeta Prawna

9 marca 2016

Piotr Nowak, nowy wiceminister finansów odpowiedzialny m.in. za rachunkowość, mówi o planowanych zmianach w sprawozdawczości w związku z obowiązkiem dostosowania ustawy o rachunkowości do zmian w przepisach unijnych. Minister poinformował, że w Ministerstwie Finansów nie są prowadzone prace związane ze zmianą katalogu jednostek mogących stosować MSR lub podlegających obowiązkowemu badaniu przez biegłego rewidenta. Ministerstwo czeka natomiast nowelizacja ustawy o rachunkowości związana przede wszystkim z implementacją unijnej dyrektywy o ujawnianiu informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże jednostki oraz grupy.

 


Minister dodał w tym kontekście, że jego zdaniem nie powinno się wprowadzać dodatkowych wymogów ponad to, co jest wymagane dyrektywą, aby nie nakładać dodatkowych obciążeń sprawozdawczych ani nie generować dodatkowych kosztów dla jednostek.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl