Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:19, 24.06.2024 r.

rp.pl: Audytorzy o zarządzaniu jakością

W internetowych wydaniach dzienników „Rzeczpospolita” oraz „Parkiet” ukazała się relacja z XXIII Dorocznej Konferencji Audytingu.

rp.pl

10 listopada 2022

Redakcja odnotowuje, że dominującym tematem rozmów podczas XXIII DKA były zagadnienia związane ze standardami zarządzania jakością, co wynikało z wyboru tematu konferencji związanego z przygotowywanym przez PIBR ustanowieniem krajowych standardów kontroli jakości. Jak relacjonuje rp.pl, pierwszego dnia eksperci dyskutowali m.in. o celach jakości w firmach audytorskich, o identyfikacji i oszacowaniu ryzyk oraz o tym jak na zidentyfikowane ryzyka reagować. Z kolei drugi dzień konferencji obfitował w warsztaty i dyskusje dotyczące nowych technologii w audycie, Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju i dyrektywy CSRD oraz roli samorządu w procesie zarządzania jakością. Prelegenci dyskutowali również o oszustwach przy sporządzaniu sprawozdań finansowych, w kontekście ryzyk dla biegłego rewidenta. Przytoczono przykłady największych afer gospodarczych, związanych z nieprawidłowościami w sprawozdaniach finansowych firm.

Jak przypomina redakcja, Doroczna Konferencja Audytingu to najważniejsze, coroczne wydarzenie w branży audytorskiej, organizowane od ponad dwóch dekad przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów. Patronami medialnymi tegorocznej edycji były m.in. „Rzeczpospolita” i „Parkiet” .

Podsumowanie XXIII Dorocznej Konferencji Audytingu można przeczytać w internetowych wydaniach dzienników „Rzeczpospolita” oraz „Parkiet”:

https://www.rp.pl/biznes/art37384001-audytorzy-o-zarzadzaniu-jakoscia
https://www.parkiet.com/finanse/art37383951-audytorzy-o-zarzadzaniu-jakoscia

 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl