Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 11:17, 14.06.2024 r.

Parkiet: Rynek kapitałowy wpadł w lukę pokoleniową

Rynek kapitałowy boryka się z luką pokoleniową. Brakuje młodych osób zainteresowanych pracą maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego.

Parkiet

18 grudnia 2023

„Młodzi ludzie nie garną się do tego, by wiązać się zawodowo z rynkiem kapitałowym. Konkurencja innych branż jest duża, a nie bez znaczenia są również kwestie finansowe”, informuje gazeta „Parkiet”.

Ostatni egzamin na maklera papierów wartościowych zdały 24 osoby (egzamin odbył się w październiku), natomiast we wrześniu sześć osób zdobyło licencję doradcy inwestycyjnego. „Nie są to liczby, które robią wrażenie”, zauważa gazeta. „Przedstawiciele firm inwestycyjnych mówią wprost: jest problem z nowymi ludźmi, a praca czeka i może być jej jeszcze więcej”.

Paweł Cymcyk, prezes Związku Maklerów i Doradców, podkreśla, że na liczbę ofert pracy dla maklerów i doradców w ostatnim czasie nie można narzekać. „Problem leży jednak gdzie indziej. Dopływ nowych ludzi na rynek kapitałowy w ostatnich latach jest mocno ograniczony. Młodzi ludzie mają dziś w czym wybierać, a rynek kapitałowy również pod względem oferowanych wynagrodzeń zaczął ustępować innym branżom”.

Artykuł dostępny jest pod adresem: https://www.parkiet.com/finanse/art39572881-rynek-kapitalowy-wpadl-w-luke-pokoleniowa?fbclid=IwAR2ZpuzJkdj2xdAkrB-JPb5hNTnqxUSSOETSuvOrpeUcRKRKEivcaxzzd98

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl