Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:42, 16.07.2024 r.

Mniej prowadzących księgi nie wszystkim na rękę

Biegli rewidenci i księgowi krytykują pomysł, aby do 2 milionów euro podnieść próg przychodów zobowiązujący do prowadzenia pełnej rachunkowości (obecnie wynosi on 1,2 mln euro). Taki pomysł zapowiedziano w przygotowanym przez wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego pakiecie 100 rozwiązań dla firm. Miałby on wejść w życie z 1 stycznia 2017 roku.   Pomysłowi sprzeciwia się Krajowa Rada Biegłych Rewidentów argumentując tym, że księgi zapewniają bezpieczeństwo obrotu gospodarczego

Dziennik Gazeta Prawna

26 sierpnia 2016

Biegli rewidenci i księgowi krytykują pomysł, aby do 2 milionów euro podnieść próg przychodów zobowiązujący do prowadzenia pełnej rachunkowości (obecnie wynosi on 1,2 mln euro). Taki pomysł zapowiedziano w przygotowanym przez wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego pakiecie 100 rozwiązań dla firm. Miałby on wejść w życie z 1 stycznia 2017 roku.

 

Pomysłowi sprzeciwia się Krajowa Rada Biegłych Rewidentów argumentując tym, że księgi zapewniają bezpieczeństwo obrotu gospodarczego. W piśmie konsultacyjnym KRBR wskazała dodatkowo, że mimo iż w 2008 roku próg nie został podwyższony, to i tak jest on realnie znacznie wyższy ze względu na obecny wysoki kurs euro w stosunku do złotego.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl