Filip Świtała: Będzie wspólny projekt ordynacji podatkowej

Dyrektor departamentu systemu podatkowego mówi m.in. o zgłaszaniu optymalizacji.

Dziennik Gazeta Prawna

31 października 2017

W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Filip Świtała, dyrektor departamentu systemu podatkowego MF, komentuje rozwiązania nowej ordynacji podatkowej, a także projekt zakładający obowiązek zgłaszania przez podmioty świadczące doradztwo podatkowe agresywnych optymalizacji. Przedstawiciel resortu przekonuje, że jeżeli doradcy faktycznie świadczą usługi uczciwego, zgodnego z prawem planowania podatkowego, nie mają powodów, by ich nie zgłaszać. Akceptowalne granice planowania będą wyznaczane przez publikowanie kolejnych ostrzeżeń o agresywnych optymalizacjach oraz zanonimizowanych zgłoszonych schematów. Zdaniem Filipa Świtały będzie to korzystne dla podatników, doradców i administracji.

Obecnie trwają prace koncepcyjne – ministerstwo zachęca do udziału w konsultacjach publicznych na ten temat. O starcie konsultacji pisaliśmy już na stronie PIBR.

Cały wywiad z Filipem Świtałą znajduje się w serwisie podatkowym „Gazety Prawnej”.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl
sasdf