Wspólny mianownik: transparentność

Accountancy Europe opublikowała raport poświęcony nowym rozwiązaniom podatkowym.

27 czerwca 2018

„Providing Support in Tax Controls and Assurance” to krótkie wprowadzenie do rozwiązań takich jak audyt podatkowy czy Cooperative Tax Compliance. Autorzy przyglądają się tym instrumentom, analizując płynące z nich korzyści – zarówno dla podatników, jak i administracji skarbowej. Z punktu widzenia Accountancy Europe kluczowa jest jednak rola profesji księgowej – księgowych i biegłych rewidentów. Raportu analizuje dostępne sposoby wspierania przez nich podatników, a także systemowe korzyści dla państwa, płynące ze ścisłej współpracy z księgowymi i audytorami.

Autorzy dokumentu zastrzegają, że to jedynie wstępne rozpoznanie powstającego właśnie nowego ekosystemu podatkowego. AE zapowiada już kolejne, bardziej szczegółowe raporty, poświęcone na przykład potrzebie międzynarodowych standardów audytu podatkowego czy znaczeniu tych rozwiązań dla mniejszych firm.

Pełny tekst raportu dostępny jest w e-Bibliotece.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl