NIK pyta biegłych rewidentów o CIT

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzy się przepisom o podatku dochodowych od osób prawnych. W ramach tej kontroli rozpoczęła konsultacje wśród praktyków.

5 września 2018

Departament Budżetu i Finansów Najwyższej Izby Kontroli przeprowadza w roku 2018 kontrolę „Agresywna optymalizacja podatkowa w zakresie CIT”. W jej trakcie będziemy dokonywać oceny m. in. legalności i rzetelności działania organów administracji skarbowej, a przedmiotem szczególnego naszego zainteresowania będzie sposób stosowania w praktyce klauzuli generalnej o przeciwdziałaniu unikaniu opodatkowania oraz zasady in dubio pro tributario.

Ważnym elementem dla sformułowania przez NIK przyszłej oceny skontrolowanej działalności jest uzyskanie informacji, jak przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oceniane są przez podatników oraz przez podmioty, które zapewniają im profesjonalne wsparcie z zakresu doradztwa podatkowego, rachunkowości lub generalnej obsługi prawnej.

W celu pozyskania tej wiedzy przygotowana została specjalna ankieta online, dostępna do końca września w serwisie internetowym NIK. Zachęcamy do wyrażenia swojego zdania!

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl