Badanie sprawozdań finansowych bez raportowania optymalizacji

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt objaśnień do przepisów, które dotyczą wprowadzenia do polskiego porządku prawnego obowiązku raportowania schematów podatkowych.

3 stycznia 2019

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt objaśnień dotyczących stosowania przepisów związanych z obowiązkiem przekazywania do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej informacji o schematach podatkowych (ang. Mandatory Disclosure Rules). Projekt zakłada między innymi, że biegły rewident badający sprawozdanie finansowe nie ma obowiązku raportowania schematów optymalizacyjnych, jeśli nie zostały one zgłoszone przez promotora schematu lub samego podatnika. Obowiązki informacyjne powstają tylko w przypadku, gdy biegły rewident „udziela porad na etapie wdrażania schematu podatkowego” – wówczas będzie uznany za wspomagającego, z czym może wiązać się konieczność raportowania.

Projekt objaśnień dostępny jest na stronie Ministerstwa. Uwagi można zgłaszać do 7 stycznia 2019 r. na adres sekretariat.SP@mf.gov.pl.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl