Wkrótce samorządowy czytnik e-sprawozdań

Dobiegają końca prace nad dostępną dla wszystkich biegłych aplikacją, pozwalającą wygodnie odczytywać sprawozdania finansowe w formacie XML.

8 stycznia 2019

Od 1 października 2018 r. sprawozdanie finansowe sporządzane zgodnie ze znowelizowaną ustawą o rachunkowości można składać jedynie w formacie XML. Strukturę takiego pliku można co prawda pobrać ze strony Ministerstwa Finansów, do tej pory nie było jednak bezpłatnego narzędzia przeznaczonego do konwertowania plików .xml do formy przyjaznej użytkownikowi. „Surowy” plik zawiera bowiem, obok treści finansowych, także liczne specjalne komendy i znaczniki.

Problem postanowiła rozwiązać Krajowa Rada Biegłych Rewidentów, przygotowując aplikację, która pozwala przesłać e-sprawozdanie i czytać je nie w postaci kodu, ale przejrzystych tabel, a także zapisać plik w tej nowej formie. E-czytnik będzie wkrótce dostępny dla każdego biegłego rewidenta po zalogowaniu na stronie PIBR.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl