Jak tworzyć lepsze sprawozdania finansowe?

IFRS Foundation opublikowała raport poświęcony lepszej komunikacji w sprawozdawczości finansowej.

8 lutego 2019

W e-Bibliotece PIBR dostępna jest już przygotowana przez IFRS Foundation publikacja „Lepsza komunikacja w sprawozdawczości finansowej. Jak sprawić, aby ujawnienia miały większe znaczenie”. To zbiór studiów przypadku: historie spółek, które postanowiły poprawić sposób przekazywania informacji w swoich sprawozdaniach finansowych. Publikacja ma na celu zainspirowanie innych firm do poprawy komunikacji we własnych raportach.

Autorzy w oparciu o rekomendacje krajowych instytucji stanowiących standardy wybrali z różnych branż i państw sześć spółek, które w znaczącym stopniu poprawiły jakość raportowania. Badacze przeprowadzili pogłębione wywiady z topowymi menedżerami tych podmiotów, koncentrując się na procesach, które pomogły im zidentyfikować i usunąć największe przeszkody w efektywnej komunikacji z interesariuszami. Publikacja nie jest ściśle rzecz biorąc zbiorem dobrych praktyk, ale użytecznie zestawia – na zasadzie „przed” i „po” – kluczowe fragmenty starszych i udoskonalonych raportów.

Pełen tekst publikacji dostępny jest do bezpłatnego ściągnięcia w e-Bibliotece.

 

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl