Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 04:39, 1.12.2022 r.

Zakończenie okresu rozliczeniowego ODZ

Kończy się trzyletni okres rozliczeniowy obligatoryjnego doskonalenia zawodowego

27 listopada 2020

Zbliża się koniec 2020 r. i tym samym nadchodzi koniec trzyletniego okresu rozliczeniowego w zakresie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego. Prosimy o upewnienie się, czy zrealizowane do tej pory szkolenia oraz samokształcenie zapewniają Państwu wywiązanie się z obowiązków, jakie ciążą na każdym biegłym rewidencie.

Przypominamy, że w każdym roku biegły rewident bezwzględnie powinien odbyć 24 godziny szkolenia, w tym minimum 16 godzin szkolenia z zakresu szkoleń obligatoryjnych. Pozostałe godziny mogą być uzupełnione w ramach tzw. samokształcenia.

Poniższa tabela podsumowuje wymogi  dotyczące liczby godzin szkoleniowych w skali całego okresu rozliczeniowego 2018-2020, jak i w skali jednego roku rozliczeniowego:

Jak można sprawdzić status przeszkolenia?

Wystarczy zalogować się na indywidualne konto biegłego rewidenta i w sekcji „Rozwiń panel” otworzyć „Moje szkolenia”. Znajdują się tam wszelkie informacje dotyczące szkoleń obligatoryjnych oraz samokształcenia.

Jeżeli biegły rewident uczestniczył w szkoleniu z zakresu obligatoryjnego doskonalenia zawodowego, a nie jest ono widoczne na indywidualnym koncie, prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem szkolenia w celu wyjaśnienia tej sytuacji. Jednostki szkolące mają bowiem obowiązek przekazać do PIBR listy uczestników w terminie nie późniejszym niż 10 dni od daty przeprowadzonego szkolenia.  

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl