Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 12:24, 29.11.2023 r.

Samorządy zawodowe apelują do premiera

Ogólnopolskie Porozumienie Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, którego członkiem jest PIBR, wystosowało do premiera Mateusza Morawieckiego apel o wprowadzenie pilnych zmian w niektórych rozwiązaniach „Polskiego Ładu”.

6 lipca 2021

Dokument jest efektem debaty pod hasłem "Polski Ład - wzrost opodatkowania pracy i działalności wykonywanej osobiście?", która odbyła się w Warszawie 30 czerwca.

Ogólnopolskie Porozumienie Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, reprezentowane przez adw. Przemysława Rosatiego, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, w piśmie do premiera apeluje o wprowadzenie do projektów planowanych ustaw realizujących założenia „Polskiego Ładu” zmian m.in. w zakresie umożliwienia skorzystania z kwoty wolnej od podatku do 30000 złotych przez przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym – podobnie jak na zasadach ogólnych oraz utrzymanie możliwości odliczenia zapłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Apelują również szerokie konsultacje zawartych w “Polskim Ładzie” planów legislacyjnych i wskazuje, że proponowane przez rząd rozwiązania nie odniosą oczekiwanego skutku w postaci poprawy finansowania systemu ochrony zdrowia.

Pełen tekst apelu dostępny tutaj.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl