Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:55, 26.11.2022 r.

XVI edycja konkursu „The Best Annual Report”

Wystartowała XVI edycja konkursu „The Best Annual Report" na raport roczny spółek z GPW i NewConnect o największej wartości użytkowej dla inwestorów.

19 lipca 2021

O nagrodę w konkursie ubiegają się spółki z rynku regulowanego, przygotowujące skonsolidowane raporty roczne wg MSSF/MSR oraz spółki z rynku alternatywnego, sprawozdające wg MSSF/MSR lub Ustawy o Rachunkowości. Organizatorem konkursu jest Instytut Rachunkowości i Podatków, a patronat honorowy objęła Polska Izba Biegłych Rewidentów.

Jak podkreślają organizatorzy, miniony rok był trudny dla komórek sprawozdawczych spółek giełdowych. Było to spowodowane nie tylko pandemią koronawirusa, chociaż miała ona wielki wpływ. Głównym powodem była niepewność legislacyjna związana z wdrożeniem nowego standardu raportowania emitentów ESEF. Efektem tej sytuacji jest dualizm w raportowaniu - ok. 1/3 rynku przesłała do KNF raporty wg ESEF-a, podczas gdy pozostała część zaraportowała według dotychczasowych zasad. Taka sytuacja znajdzie swoje odwzorowanie w konkursie, w którym pojawiła się nowa kategoria – najlepszy raport wg ESEF.

Kolejną nowością w XVI edycji będzie ocena sprawozdań o wynagrodzeniach.

Spółki mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie najpóźniej do 31 lipca 2021 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni wczesną jesienią.

Pełna informacja nt. konkursu „The Best Annual Report” (w tym regulamin i karta zgłoszeniowa) znajdują się na stronie https://irip.pl/o-konkurs-the-best-annual-report

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl