Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 16:08, 12.07.2024 r.

Ukraińscy biegli rewidenci w Polsce

Wśród ukraińskich uchodźców w Polsce są też wysoko wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie rewizji finansowej oraz księgowości.

17 marca 2022

Rosyjska agresja na Ukrainę wywołała falę uchodźców niewidzianą w naszej części Europy od czasów II wojny światowej. Do naszego kraju dotarło już niemal prawie dwa miliony uchodźców. Chociaż wiele osób zamierza przemieszczać się dalej i szukać w innych krajach bezpiecznej przystani, to zdecydowana większość zdecydowała się pozostać w Polsce i tutaj szukać zatrudnienia.

W tak olbrzymiej grupie osób licznie reprezentowani są także specjaliści w dziedzinie rewizji finansowej oraz księgowości. Reprezentują oni wysokie kwalifikacje, będące odzwierciedleniem szybko postępującej integracji ukraińskiej gospodarki z gospodarką europejską i światową oraz implementacji międzynarodowych regulacji na rynku ukraińskim (Izba Biegłych Rewidentów Ukrainy w 2004 r. zatwierdziła Międzynarodowe Standardy Rewizji Finansowej oraz Kodeks Etyki IESBA w praktyce krajowej, a także wprowadziła certyfikację biegłych rewidentów i kontrolę jakości usług audytorskich zgodnie z najlepszymi praktykami międzynarodowymi).

Zachęcamy biegłych rewidentów do przeanalizowania, czy mogą zaoferować pracę dla naszych ukraińskich Koleżanek i Kolegów. Wielu z nich włada językiem polskim i angielskim i ma olbrzymią praktykę w pracy w międzynarodowych zespołach. Mogą się okazać cennym wzmocnieniem dla polskich biegłych rewidentów, od lat zmagających się z brakami osób o odpowiedniej wiedzy.

Polska Izba Biegłych Rewidentów jest w kontakcie z władzami Izby Biegłych Rewidentów Ukrainy, a tematem rozmów była między innymi pomoc w znalezieniu pracy przez ukraińskich biegłych rewidentów. Jeśli mają Państwo propozycje zatrudnienia, prosimy o przesyłanie ich na adres biuro@pibr.org.pl – przekażemy je do Izby Biegłych Rewidentów Ukrainy.

Oczywiście zachęcamy także do publikowania ofert na lokalnych portalach czy grupach na mediach społecznościowych, gdzie uciekinierzy z Ukrainy mogą szukać zatrudnienia.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i wsparcie!

Przypominamy, że zgodnie z rządowymi regulacjami, zatrudnienie osób z Ukrainy pod względem proceduralnym zostało uproszczone – wystarczy poinformować właściwy powiatowy urząd pracy (w ciągu 14 dni od daty pojęcia pracy). Szczegółowe informacje nt. formalności znaleźć można na stronie: https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00211

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl