Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 12:05, 24.07.2024 r.

Rośnie społeczność biegłych rewidentów

Po raz kolejny w tym roku odbyło się ślubowanie nowych biegłych rewidentów. Cieszy niezmiernie fakt, iż powiększa się nasza społeczność, a dodatkowo, że wreszcie wróciliśmy do ślubowania w tradycyjnej formule, którą na ponad dwa lata przerwała pandemia.

22 czerwca 2022

Ślubowanie odbyło się 20 czerwca w Biurze Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Tym razem, podobnie jaka przed pandemią, ślubowanie składane pojedynczo, odbyło się w obecności innych osób, w tym innych ślubujących i osób towarzyszących. Miło było ujrzeć znowu pełną salę.

Tym razem rota ślubowania wybrzmiała 19 razy. O tylu nowych członków powiększyło się grono biegłych rewidentów, którzy przyrzekli m.in., że będą kierować się zasadami etyki zawodowej i niezależnością.

Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Barbara Misterska-Dragan pogratulowała wszystkim nowym biegłym rewidentom zdania 10 egzaminów, porównując to osiągnięcie do wygranej, gdyż przejście tej ścieżki jest niezwykle wymagające. Jednocześnie podkreśliła, iż jest to zawód, który cały czas pobudza do myślenia i nie pozwala się nudzić. „Zapraszamy do naszej społeczności, aby rozwijać ten zawód jak najlepiej, aby sprzyjał rozwojowi gospodarczemu i zawodowemu” – powiedziała Prezes KRBR.

W uroczystości wzięła udział także Iwona Karpińska, członek i sekretarz Komisji Egzaminacyjnej, która pogratulowała zdania egzaminów na biegłego rewidenta, doceniając upór w dążeniu do realizacji celu. „Gratulujemy dołączenia do grona wysoko wykwalifikowanych osób, którymi są biegli rewidenci” - powiedziała.

Ślubowanie odbyło się w 30-rocznicę I Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów (20-21.06.1992 r.). To właśnie wtedy została stworzona Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, pełniącej rolę samorządu biegłych rewidentów (obecnie Polska Izba Biegłych Rewidentów). Krajowa Rada Biegłych Rewidentów chcąc uczcić tę rocznicę, ustanowiła rok 2022 Rokiem Biegłego Rewidenta.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl