Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:01, 12.07.2024 r.

Zaproszenie do badania: sztuczna inteligencja a model ryzyka audytu

Zespół z SGH i Politechniki Koszalińskiej prowadzi badania o wpływie sztucznej inteligencji na model ryzyka audytu. Ważną częścią projektu będą opinie respondentów-biegłych rewidentów.

25 lipca 2022

Dr hab. Piotr Staszkiewicz i prof. dr hab. Anna Szelągowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz dr Agnieszka Strzelecka z Politechniki Koszalińskiej prowadzą badania dotyczące wpływu sztucznej inteligencji na model ryzyka audytu. Ważnym elementem mają być spostrzeżenia biegłych rewidentów na temat zastosowania sztucznej inteligencji w audycie i procesie kontroli.

Badanie przyjmie formę wywiadu online, który potrwa ok. 30 minut. Wszystkie dane uczestników badania będą zanonimizowane.

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie wszystkich biegłych rewidentów, którzy chcieliby podzielić się z zespołem badawczym swoim doświadczeniem w zakresie wpływu sztucznej inteligencji na ryzyko audytu – nawet, jeśli w swojej pracy nie wykorzystują na co dzień oprogramowania bazującego na sztucznej inteligencji.

Chętne osoby prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@pibr.org.pl. Terminy wywiadów będą ustalane indywidualnie, aby dopasować się do terminarzy respondentów. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 28.07.2022 r.

Artykuł z wynikami badań będzie zgłoszony do specjalnego wydania „Accounting, Auditing & Accountability Journal” – Accountability for a Connected Society: The Unaccounted Effects of Digital Transformation. Wstępne wyniki zostały już zaprezentowane podczas specjalnych warsztatów.

Zapraszamy do udziału w badaniu!

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl