Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 11:15, 24.07.2024 r.

XXIII DKA: warsztat „Reakcja na zidentyfikowane ryzyko: zaprojektowanie, wdrażanie, monitoring systemu zarządzania jakością”

Zapraszamy na warsztat „Reakcja na zidentyfikowane ryzyko: zaprojektowanie, wdrażanie, monitoring systemu zarządzania jakością. Nowe standardy zarządzania jakością IAASB praktyczne aspekty wdrożenia”, który odbędzie się podczas XXIII Dorocznej Konferencji Audytingu.

24 października 2022

Zgodnie z nowym standardem zarządzania jakością MSZJ 1 firmy audytorskie zobowiązane są do zaprojektowania i wdrożenia systemów zarządzania jakością (SZJ) w celu zarządzania jakością wykonywanych zleceń. MSZJ 1 ma zastosowanie do wszystkich firm audytorskich wykonujących badania i przeglądy sprawozdań finansowych oraz inne zlecenia usług atestacyjnych i pokrewnych (tj. jeżeli firma audytorska wykonuje któreś z takich zleceń MSZJ 1 stosuje się do zarządzania jakością tych zleceń).

W trakcie warsztatu prowadzonego przez Grzegorz Skrzeszewskiego poruszone zostaną między innymi kwestie dotyczące zaprojektowania i wdrożenia SZJ w firmach audytorskich.

SZJ jest mechanizmem, który tworzy środowisko umożliwiające i wspierające zespoły wykonujące zlecenia w wykonywaniu zleceń spełniających wymogi jakości. Pomaga firmom audytorskim w zapewnieniu stałej jakości zlecenia, ponieważ jest ukierunkowany na to, w jaki sposób firma audytorska zarządza jakością wykonywanych zleceń.

SZJ składa się z ośmiu elementów, które działają w sposób iteratywny i zintegrowany oraz pozostałych wymogów obejmujących role i obowiązki z zakresie SZJ, ogólną ocenę systemu przez kierownictwo firmy audytorskiej oraz dokumentację.

Warsztat „Reakcja na zidentyfikowane ryzyko: zaprojektowanie, wdrażanie, monitoring systemu zarządzania jakością. Nowe standardy zarządzania jakością IAASB praktyczne aspekty wdrożenia” odbędzie się w dwóch częściach pierwszego i drugiego dnia XXIII DKA .

Zapisy na XXIII DKA prowadzone są na stronie https://dka.pibr.org.pl Zachęcamy do rejestracji i do udziału!

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl