Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 11:52, 24.07.2024 r.

PIBR chce wspierać przedsiębiorców we wdrożeniu raportowania ESG

Uczestnicy kolejnej debaty odbywającej się w ramach Okrągłego Stołu Kompasu ESG zastanawiali się nad kwestią tego, kto i jak powinien przygotowywać raporty ESG.

7 grudnia 2022

Trzecie spotkanie w ramach cyklu „Okrągły Stół Kompasu ESG” odbywało się pod hasłem „Jak i kto powinien przygotowywać raporty ESG?”. Jednym z ekspertów biorących udział w organizowanej przez Pracodawców RP oraz Forbes Polska debacie była Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Jak wyjaśniła redakcji Forbes, „Dla biegłych rewidentów jest to tak samo wyzwanie jak dla wszystkich przedsiębiorców i dla całej polskiej gospodarki. Zaczynamy już wkraczać w ten proces i chcemy włączyć się bardzo aktywnie”. Zaznaczyła, że samorząd chce się włączyć w proces wdrożenia ESG wspierając przedsiębiorców poprzez prowadzenie szkoleń, które przybliżałyby zagadnienia ESG i to, jak one są istotne dla budowania sprawozdania. Jak powiedziała, „Sprawozdanie ESG jest zwierciadłem duszy przedsiębiorstwa”

Według prezes KRBR „Prowadzenie ESG jest procesem, który doprowadza do zmiany filozofii działania firmy; to oddolny proces, który powoduje, że każdy z pracowników czuje się odpowiedzialny za budowanie świadomego rozwoju swojego przedsiębiorstwa”.

Wypowiedź Barbary Misterskiej-Dragan oraz wypowiedzi innych uczestników Okrągłego Stołu Kompasu ESG można zobaczyć na stronie https://www.forbes.pl/biznes/barbara-misterska-dragan-sprawozdanie-esg-zwierciadlem-duszy-firmy/hpyd6q1

Zainicjowany w tym roku wspólny projekt Pracodawców RP i Forbesa - Kompas ESG - ma na celu upowszechnianie wśród polskich przedsiębiorstw wiedzy na temat ESG m.in. poprzez regularne spotkania grup roboczych w formie „okrągłych stołów”. Jednym z ekspertów wchodzących w skład Rady Programowej Kompasu ESG jest Barbara Misterska-Dragan.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl