Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 16:34, 24.05.2024 r.

Kongres Kompas ESG

1 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwszy Kongres Kompas ESG - unikalne spotkanie polskich i międzynarodowych liderów zmian w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz platforma wymiany doświadczeń i współpracy w zakresie wdrażania strategii ESG. Partnerem honorowym konferencji jest Polska Izba Biegłych Rewidentów.

24 maja 2023

Kongres to kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu Kompas ESG, który został uruchomiony w 2022 r. z inicjatywy Pracodawców RP i ma na celu upowszechnianie wśród polskich przedsiębiorstw wiedzy na temat czynników ESG, dzięki m.in. spotkaniom organizowanym w formule okrągłych stołów. Cykl ubiegłorocznych spotkań zamknął okrągły stół z przedstawicielami Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego w Brukseli.

Podczas Kongresu będzie można poznać najważniejsze trendy i korzyści związane z wdrażaniem strategii ESG w biznesie, a w szczególności dowiedzieć się:

  • Jak zainspirować pracowników organizacji do działania na rzecz wdrażania poszczególnych czynników ESG;
  • Jak dostosować się do regulacji w zakresie raportowania ESG i z nimi powiązanych;
  • Jak zaangażować dostawców, klientów i społeczeństwo w działania na rzecz ESG;
  • Jak szybko osiągnąć korzyści z inwestycji w ESG.

Swoimi bogatymi doświadczeniami w zakresie wdrażania innowacji w obszarze ESG w globalnych korporacjach podzielą się praktycy reprezentujący znane instytucje i marki. W panelu dyskusyjnym „Polskie doświadczenia w obszarze ładu korporacyjnego – od małych do największych Spółek – w praktyce zarządów i rad nadzorczych” udział weźmie Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Wnioski z paneli i dyskusji, które odbędą się w trakcie Kongresu Kompas ESG, jak również podczas wielu spotkań odbywających się w ramach inicjatywy Kompas ESG, będą tematem do dyskusji w Parlamencie Europejskim.

W trakcie konferencji przyznane zostaną nagrody działającym w Polsce przedsiębiorstwom - zarówno dużych graczom, jak i start-upom, które w szczególnie wyróżniający się sposób realizują misję ESG.

Uczestnikami Kongresu będą polscy i międzynarodowi liderzy zmian w dziedzinie zrównoważonego rozwoju - przedstawiciele spółek giełdowych, dużych przedsiębiorstw z kapitałem zarówno polskim, jaki i zagranicznym, małych i średnich firm oraz przedstawicieli świata nauki, organizacji pozarządowych i administracji publicznej.

Informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie https://www.kompasesg.pl  

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja. Zachęcamy do udziału w Kongresie.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl