Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:13, 24.05.2024 r.

Wydarzenia z udziałem członków KRBR – podsumowanie marca 2024

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem spotkań, w których w marcu br. wzięli udział członkowie Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

17 kwietnia 2024

8 marca

Wydanie specjalne „Poranka z PIBR” z okazji Dnia Kobiet

Specjalne wydanie „Poranka z PIBR”, zorganizowane 8 marca w Dniu Kobiet, poświęcone było rozmowie na temat  „Znaczenia informacji z działów merytorycznych dla sprawozdań finansowych". Udział w spotkaniu wzięli dr Nelli Artienwicz, badaczka psychologicznych aspektów pracy księgowych i trenerka umiejętności miękkich oraz dr hab. Przemysław Kabalski, prof. Uniwersytetu Łódzkiego, autor publikacji dot. księgowych i biegłych rewidentów.

„Poranek…” otworzyli Kamil Jesionowski, prezes KRBR oraz Joanna Chwaścikowska-Karwacka, zastępca prezesa KRBR, którzy złożyli okolicznościowe życzenia z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn.

11 marca

Spotkanie Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego

Rozmowy podczas kolejnego spotkania Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego dotyczyły kwestii związanych z doskonaleniem zawodowym i podnoszeniem kwalifikacji oraz o prowadzeniem postępowań dyscyplinarnych wobec osób wykonujących zawody zaufania publicznego. Omawiana była także kwestia organizacja konferencji OPSZZP (zaplanowanej na jesień br.).

Z ramienia PIBR w obradach uczestniczył Kamil Jesionowski, prezes KRBR.

20 marca

Pierwsze w 2024 ślubowanie nowych biegłych rewidentów

14 osób złożyło 20 marca 2024 r. uroczyste ślubowanie, wieńczące ścieżkę przygotowującą do zostania biegłym rewidentem.

Uroczystość ślubowania odbyła się w Biurze PIBR z udziałem Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Kamila Jesionowskiego. Prezes KRBR wraz z gratulacjami skierował do nowych biegłych rewidentów słowa zachęty do podejmowania działalności samorządowej, zarówno na szczeblu regionalnym, jak i centralnym. Do gratulacji i powitania nowych osób w społeczności biegłych rewidentów przyłączył się jako przedstawiciel regionalnych oddziałów samorządu biegłych rewidentów, Andrzej Karpiak, Prezes RO PIBR w Rzeszowie. 

20 marca

Warsztaty w Ministerstwie Finansów

Warsztaty dotyczące projektu „Reforma systemu rachunkowości ze szczególnym uwzględnieniem digitalizacji” odbyły się 20 marca br. w Ministerstwie Finansów. Celem warsztatów było poznanie opinii uczestników na temat proponowanych rekomendacji i kierunków zmian w polskiej rachunkowości.

Spotkanie rozpoczęło się od dyskusji ogólnej, podczas której przedstawione zostały zagadnienia związane z systemem przepisów o rachunkowości, digitalizacją w obszarze prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz z inwestycjami i instrumentami finansowymi. Następnie uczestnicy pracowali przy jednym z czterech stolików tematycznych, z których 2 przeznaczone zostały dla tematów związanych z instytucjami finansowymi, a 2 kolejne dla tematów związanych z pozostałymi jednostkami.

Udział w warsztatach z ramienia KRBR i PIBR wzięli Kamil Jesionowski, Joanna Chwaścikowska-Karwacka, Agnieszka Kryśkiewicz-Burnos, Klaudia Hałas, Agnieszka Müller-Grządka, Mirosław Szmigielski i Katarzyna Korycka.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl