Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 04:34, 5.12.2025 r.

Posiedzenie Krajowej Rady Biegłych Rewidentów 25 listopada 2025 r.

Podczas listopadowego posiedzenia Krajowej Rady Biegłych Rewidentów wysłuchano informacji komisji oraz podjęto kilka uchwał m.in. w porozumieniu z Komisją Egzaminacyjną w sprawie terminów przeprowadzenia egzaminów dyplomowych dla kandydatów na biegłych rewidentów oraz rozpatrzono wnioski o udzielenie patronatu PIBR.

25 listopada 2025

Posiedzenie rozpoczął Prezes KRBR od podsumowania wydarzeń i spotkań z udziałem członków Krajowej Rady z ostatniego okresu.  

Komisja ds. standaryzacji omówiła swoje działania, w tym intensywne prace nad aktualizacją tłumaczenia standardów badania i zarządzania jakością, których finalizacja jest planowana przed końcem tego roku.

Komisja ds. finansowych przedstawiła wniosek Regionalnej Rady  RO PIBR w Kielcach o dofinasowanie współorganizowanej X edycji konferencji „Dni dla Biznesu – Forum Finanse i Podatki”,  odbywającej się 4 grudnia 2025 r. w Kielcach. KRBR zdecydowała o przychyleniu się do wniosku.

Następnie przewodnicząca Komisji ds. przygotowania Dorocznej Konferencji Audytingu  przedstawiła podsumowanie tegorocznej edycji z uwzględnieniem frekwencji i wyniku finansowego.  XXVI DKA zorganizowana w dniach 6-8 października 2025 r. zgromadziła 239 osób stacjonarnie i 258 osób w formule online.

Przyjęte zostały także przez Krajową Radę dwie uchwały, przygotowywane w porozumieniu z Komisją Egzaminacyjną dla kandydatów na biegłych rewidentów tj. w sprawie w terminów przeprowadzenia egzaminów dyplomowych dla kandydatów na biegłych rewidentów oraz uchwałę dotyczącą określenia terminów przeprowadzenia egzaminów z Prawa gospodarczego obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednogłośnie zdecydowano o przyznaniu biegłej rewidentce srebrnej odznaki PIBR – na wniosek Prezesa RO w Wrocławiu.

W sprawach różnych podjęto uchwałę ws. terminów posiedzeń KRBR w 2026 r. oraz rozpatrzono pozytywnie wnioski o objęcie patronatem PIBR następujących wydarzeń:

- Konferencja Finansowa KAPITAŁ. Nauka i Biznes, 14-15 kwietnia 2026 r. w Poznaniu – wnioskodawca Studenckie Koło Naukowe Finansów Przedsiębiorstw KAPITA Ł, działające przy Katedrze Finansów Przedsiębiorstw w Instytucie Rachunkowości i Zarzadzania Finansami Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,

- XIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Finanse i rachunkowość na rzecz zrównoważonego rozwoju - sztuczna inteligencja, człowiek, środowisko”,  14-15 kwietnia 2026 r. we Wrocławiu – wnioskodawca Katedra Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,

- II Ogólnopolski Zjazd Samorządów Wydziałów Prawa, 11-14 grudnia 2025 r. w Warszawie  – wnioskodawca Samorząd Studencki Uniwersytetu SWPS oraz Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS.

Następne posiedzenie odbędzie się stacjonarnie 16 grudnia 2025 r.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl