PIBR wyjaśnia kolejne wątpliwości dotyczące ustawy

Najnowsza porcja odpowiedzi na pytania dotyczące nowej ustawy o biegłych rewidentach jest już dostępna na stronie PIBR.

5 października 2017

Za pośrednictwem formularza Konsultacje PIBR do Biura PIBR spływają kolejne pytania i wątpliwości dotyczące nowej ustawy o biegłych rewidentach. Przygotowaliśmy zatem następną porcję wyjaśnień kwestii najczęściej się pojawiających. Dla zidentyfikowania nowych pytań i odpowiedzi wyróżniamy je hasłem [NOWE].

Dotychczas koncentrowaliśmy się na niejasnościach okresu przejściowego między starym a nowym reżimem audytu. Nowe odpowiedzi dotyczą szerokiej grupy zagadnień: działalności szkoleniowej, obowiązku sporządzania dokumentacji klienta, usług due dilligence, podpisów na sprawozdaniu z badania, spółek z rynku NewConnect, sieci firm w kontekście podwykonawstwa oraz terminu na opracowanie i wdrożenie systemu kontroli jakości dostosowanego do wymogów MSKJ 1.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi pytaniami i odpowiedziami. Wciąż czekamy też na kolejne pytania, przesyłane za pośrednictwem Konsultacji PIBR, dostępnych dla biegłych rewidentów po zalogowaniu w portalu.

Gdzie znajdę odpowiedzi?
Pytania i odpowiedzi do ustawy dostępne są tutaj.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl