Biegli rewidenci i księgowi wobec systemu podatkowego

Centrum Edukacji PIBR przygotowało polską wersję raportu Accountancy Europe o roli tych zawodów w funkcjonowaniu systemów podatkowych.

5 lutego 2018

Accountancy Europe, reprezentujące milion profesjonalnych księgowych, audytorów i doradców z 37 europejskich krajów, opracowało dokument, który w serii pytań i odpowiedzi przybliża znaczenie tych profesji zarówno dla podatników, jak i administracji skarbowej. Kontekstem dla tych rozważań są skandale finansowe z ostatnich lat: LuxLeaks, Panama Papers czy Malta Leaks.

Autorzy zastanawiają się, jak biegli rewidenci i księgowi mogą przyczynić się do stworzenia sprawiedliwych i zrównoważonych systemów podatkowych, które pozwolą w dalszym ciągu finansować wysokiej jakości usługi publiczne. Raport przygląda się roli zawodowych księgowych w doradzaniu podatnikom i organom podatkowym i określa podstawowe zasady, które muszą spełnić księgowi, udzielając porad podatkowych. Ważną częścią dokumentu jest analiza tego, w jaki sposób technologia zmienia przyszłość podatków i co to oznacza dla roli księgowych.

Polskie tłumaczenie raportu dostępne jest już w e-Bibliotece PIBR.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl