Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 01:42, 23.01.2021 r.

Biegli rewidenci i księgowi wobec systemu podatkowego

Centrum Edukacji PIBR przygotowało polską wersję raportu Accountancy Europe o roli tych zawodów w funkcjonowaniu systemów podatkowych.

5 lutego 2018

Accountancy Europe, reprezentujące milion profesjonalnych księgowych, audytorów i doradców z 37 europejskich krajów, opracowało dokument, który w serii pytań i odpowiedzi przybliża znaczenie tych profesji zarówno dla podatników, jak i administracji skarbowej. Kontekstem dla tych rozważań są skandale finansowe z ostatnich lat: LuxLeaks, Panama Papers czy Malta Leaks.

Autorzy zastanawiają się, jak biegli rewidenci i księgowi mogą przyczynić się do stworzenia sprawiedliwych i zrównoważonych systemów podatkowych, które pozwolą w dalszym ciągu finansować wysokiej jakości usługi publiczne. Raport przygląda się roli zawodowych księgowych w doradzaniu podatnikom i organom podatkowym i określa podstawowe zasady, które muszą spełnić księgowi, udzielając porad podatkowych. Ważną częścią dokumentu jest analiza tego, w jaki sposób technologia zmienia przyszłość podatków i co to oznacza dla roli księgowych.

Polskie tłumaczenie raportu dostępne jest już w e-Bibliotece PIBR.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl