Uwaga na kryptowaluty

Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiły kampanię, w której ostrzegają przed ryzykiem inwestowania w kryptowaluty.

12 marca 2018

Organizatorzy akcji przypominają, że kryptowaluty, używane jako imitacja pieniądza, są tylko cyfrową reprezentacją umownej wartości wśród ich użytkowników. Nie są ani emitowane, ani gwarantowane przez żaden bank centralny, może się więc na przykład okazać, że inwestując w nie uczestniczy się w piramidzie finansowej czy nawet w finansowaniu terroryzmu. Nie są też prawnym środkiem płatniczym, nie mogą być wykorzystane do spłaty zobowiązań podatkowych i nie są powszechnie akceptowane w punktach handlowo-usługowych.

Więcej informacji o wirtualnych walutach, ryzyku inwestycyjnym związanym z nimi, a także pytania i odpowiedzi oraz opinie instytucji finansowych znaleźć można na stronie kampanii: uwazajnakryptowaluty.pl.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl