Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:49, 21.07.2024 r.

Rzeczpospolita: Gospodarka, głupcze!

Zastępca redaktora naczelnego „Rzeczypospolitej” apeluje do rządzących o wzięcie pod uwagę interesów przedsiębiorców i poprawienie sposobu tworzenia legislacji.

Rzeczpospolita

25 lipca 2023

„Rząd chce mieć natychmiastowy dostęp do tajemnic handlowych ponad 40 tys. największych przedsiębiorstw. Władza zmienia prawo farmaceutyczne ustawą o ubezpieczeniach eksportowych. PiS w ciągu dziesięciu dni przepycha przez Sejm system kaucyjny i jego wejście w życie od początku 2025 r. Te ciosy w przedsiębiorców rząd wyprowadził w ciągu zaledwie trzech tygodni lipca”, przypomina Cezary Szymanek, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczypospolitej” w felietonie „Gospodarka, głupcze!”.

Jak zapewnia, gazeta będzie pilnować, czy rząd dopełni obietnicy i poprawi przepisy, zakładające inwigilację przedsiębiorców zmuszenie biegłych rewidentów do dostarczania wszystkich raportów z badań firm do PANA.

Cezary Szymanek przytacza dane Federacji Przedsiębiorców Polskich, z których wynika, że przedsiębiorcy tworzą elektorat wielkości 14 proc. głosów. Jego zdaniem jest to grupa osób „Do wzięcia przez tych, którzy będą gwarantować stabilny system prawny, a nie działać przy pomocy "wrzutek" do ustaw; którzy stworzą system podatkowy pielęgnujący przedsiębiorczość, a nie wymyślających co miesiąc nowe branżowe daniny; którzy będą rozmawiać z przedsiębiorcami”.

Artykuł dostępny jest w wydaniu „Rzeczypospolitej” z 2507.2023 oraz w wersji online pod adresem: https://www.rp.pl/opinie-ekonomiczne/art38777801-cezary-szymanek-gospodarka-glupcze-politycy-musza-zaczac-sluchac-biznesu

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl