Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 03:28, 8.12.2024 r.

Rzeczpospolita: Cele i wyzwania ESG

Dla organizacji przygotowujących się do raportowania niefinansowego wyzwaniem jest zarówno zmiana modelu biznesowego i opracowanie odpowiednich strategii i polityk, jak i zgromadzenie wymaganych danych, które trzeba zebrać z bardzo wielu miejsc – wynika z dyskusji ekspertów w trakcie Okrągłego Stołu Zrównoważonej Transformacji Gospodarczej „Cele i wyzwania”.

Rzeczpospolita

28 listopada 2024

Debata w ramach Okrągłego Stołu Zrównoważonej Transformacji Gospodarczej „Cele i wyzwania” odbyła się podczas ESG & Sustainability Forum Go to the Future 2024. Udział w debacie wzięło udział kilkunastu przedstawicieli czołowych na polskim rynku organizacji z obszaru biznesu i doradztwa, w tym także Piotr Witek, członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Przedstawiciel naszego samorządu zauważył, że raportowanie ESG jest finalnym efektem działań firmy. Zrównoważony rozwój i raportowanie mają odzwierciedlać zmiany, które zachodzą w modelach biznesowych i strategii przedsiębiorstw – stwierdził. Raport niefinansowy nie powinien być celem samym w sobie, lecz udokumentowaniem modelu biznesowego raportującej jednostki. Aby odpowiadał rzeczywistości, firma musi wdrożyć odpowiednią strategię, opracować szereg polityk, ustanowić zasady zbierania danych. Nie można tego zrobić na ostatnią chwilę pod presją zbliżających się terminów. Zaznaczył także wagę odpowiedniej komunikacji zbiegłym rewidentem już na etapie zbierania danych i przygotowania raportu.

Zapis debaty podczas Okrągłego Stołu można znaleźć w wydaniu „Rzeczpospolitej” z 28.11.2024 oraz online pod adresem: https://www.rp.pl/wydarzenia-gospodarcze/art41486931-zrownowazony-rozwoj-cele-i-wyzwania-esg

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl