Sejm pracuje nad przepisami o biegłych rewidentach. Na niektórych propozycjach mogą stracić i biegli, i ich klienci

Sejm proceduje projekt ustawy o biegłych rewidentach, która ma pozytywnie wpłynąć na jakość audytów. W toku prac nad nowymi przepisami pojawiły się jednak propozycje, które mogą zaszkodzić rewidentom i rynkowi – przestrzega Krajowa Rada Biegłych Rewidentów.

Newseria.pl

26 stycznia 2017

Problemem jest to, iż propozycje wyszły na ostatniej prostej prac nad ustawą i pochodzą od osób związanych ze środowiskiem doradców podatkowych. Chodzi między innymi o zakaz świadczenia przez audytorów jakichkolwiek innych usług audytowanym firmom czy też wskazanie szerokiej listy usług zakazanych, których biegły rewident nie będzie mógł świadczyć.

Głos w tej sprawie zabrali: prezes Krajowej Izby Biegłych Rewidentów Krzysztof Burnos oraz Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. 

Materiał został wyemitowany m.in. w internetowym serwisie informacyjnym newseria.pl oraz biznes.onet.pl:

http://www.biznes.newseria.pl/news/sejm-pracuje-nad,p1949980441

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/sejm-pracuje-nad-przepisami-o-bieglych-rewidentach-na-niektorych-propozycjach-moga/46smrn

 

 

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl