Audyt pełen kontrowersji

Na portalu naTemat.pl pojawił się artykuł Krzysztofa Przybyła, prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego i organizatora konkursu „Teraz Polska”, w którym zauważa że „nader częstą praktyką jest powoływanie się na unijne przepisy przy forsowaniu własnych pomysłów” odnośnie ustawy o biegłych rewidentach.

naTemat

31 stycznia 2017

W projekcie znalazły się zatem zapisy – pisze Przybyła – które są wręcz sprzeczne z duchem wspomnianej dyrektywy. Założenia projektu ustawy opublikowano jeszcze w sierpniu 2015 r., a w listopadzie roku ubiegłego powstał sam projekt.  Był on kompromisem uzgodnionym między Ministerstwem Finansów i środowiskiem audytorów. I nie byłoby o czym pisać, gdyby nie fakt, że swoje zmiany do aktu wprowadził Komitet Stały przy Radzie Ministrów. Skrócono m.in. maksymalny okres współpracy firmy audytorskiej z jednym klientem z 10 do 5 lat, co daje najkrótszy cykl obowiązkowej rotacji w całej UE.

Cały artykuł można przeczytać na portalu naTemat.pl: http://krzysztofprzybyl.natemat.pl/200387,audyt-pelen-kontrowersji

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl