Usługi doradztwa podatkowego świadczone przez biegłych rewidentów kością niezgody

Odbyły się trzy kolejne posiedzenia podkomisji sejmowej powołanej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o biegłych rewidentach. W toku prac pojawiły się pierwsze decyzje dotyczące najważniejszych tematów – donosi portal podatki.abc.com.pl.

Podatki.abc.com.pl

3 marca 2017

Prace nad nowymi przepisami trwają. Są już pierwsze decyzje. Podkomisja sejmowa zajęła się propozycją środowiska doradców podatkowych, ale nie zdecydowała się na wprowadzenie całkowitego rozdzielenia usług doradczych od audytorskich. Została natomiast wprowadzona poprawka, w związku z którą firma audytorska badająca jednostkę nie będzie mogła świadczyć jej usług w zakresie obliczania podatków, a także w zakresie wycen.

Podjęto również dyskusje na temat rotacji firm audytorskich. Ostatecznie okres ten ustalono na 5 lat. Prezes KRBR Krzysztof Burnos twierdzi, że wkrótce ruszą prace nad doprecyzowaniem zasad wspólnego audytu.

Cały tekst można przeczytać na serwisie podatki.abc.com.pl - http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/uslugi-doradztwa-podatkowego-swiadczone-przez-bieglych-rewidentow-koscia-niezgody

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl