Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:28, 24.06.2024 r.

Biegły rewident z zakazem świadczenia usług innych niż badanie sprawozdań

Pracodawcy RP apelują o kompromis w zapisach projektu ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym. Za nami pierwsze czytanie. Teraz projekt trafi do sejmowej Komisji Finansów Publicznych, która zmierzy się ze spornymi propozycjami – czytamy na inforrb.pl.

Inforrb.pl

17 marca 2017

Sporne kwestie dotyczą przede wszystkim pięcioletniego okresu współpracy jednostki badanej z firmą audytorską, badania wspólnego oraz zakazu świadczenia przez biegłych usług innych niż kontrola sprawozdań finansowych. Pierwsze czytanie nie dało konsensusu.

Dlatego Pracodawcy RP proponują wprowadzenie kompromisowych rozwiązań. Jednym z zakładanych przez nich sposobów jest wydłużenie okresu współpracy z firmą audytorską w JZP mogłoby być tzw. badanie wspólne dwóch audytorów. Drugi sposób polegałby na tym, że badana jednostka mogłaby po 5 latach współpracy z daną firmą audytorską przeprowadzić ogólnodostępny i nieograniczony przetarg publiczny, co pozwoliłoby na przedłużenie okres współpracy o kolejne 3 lata.

Cały tekst można przeczytać na portalu inforrb.pl - http://inforrb.pl/aktualnosci/349551,Biegly-rewident-z-zakazem-swiadczenia-uslug-innych-niz-badanie-sprawozdan.html

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl