Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 02:04, 1.12.2021 r.

Wersja demo Kompasu uruchomiona

Na stronie PIBR jest już dostępna wersja demonstracyjna aplikacji Kompas 2.0, wspierającej prowadzenie badań zgodnie z MSB.

5 października 2018

Kompas 2.0 to bezpłatna, dostępna online aplikacja, dzięki której biegli rewidenci łatwiej mogą prowadzić badania sprawozdań finansowych zgodnie z wymogami MSB. Seria ponad sześćdziesięciu formularzy prowadzi użytkownika przez kolejne etapy procedury, od akceptacji klienta po sporządzenie dokumentacji z badania. Dzięki wypełnianiu poszczególnych kwestionariuszy Kompas pozwala stosować odpowiednie do sytuacji standardy techniczne.

Aplikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska. W pierwszym tygodniu od uruchomienia podstronę Kompasu odwiedzono ponad 2,5 tys. razy, a firmy audytorskie założyły przeszło 200 nowych badań.

Kompas 2.0 dostępny jest po zalogowaniu do profilu firmy audytorskiej. Od dziś zaś wszyscy zalogowani biegli rewidenci oraz kandydaci do zawodu mogą korzystać z wersji demonstracyjnej, która pozwala skorzystać z wszystkich funkcjonalności aplikacji bez wprowadzania realnych danych czy logowania się poprzez profil firmy audytorskiej. – Możliwość bezpiecznego przejścia całej ścieżki badania to duże ułatwienie przy pierwszym kontakcie z aplikacją, a także cenne narzędzie edukacyjne dla tych, którzy dopiero zdobywają uprawnienia – podkreśla Krzysztof Burnos, prezes KRBR. –Chciałabym, żeby jak najwięcej biegłych rewidentów zapoznało się z tym narzędziem, aby przekazać nam cenne informacje zwrotne podczas prezentacji Kompasu w ramach DKA­ – dodaje Barbara Misterska-Dragan, wiceprezes KRBR.

Sesja „Spotkanie z Kompasem 2.0” odbędzie się pierwszego dnia  Dorocznej Konferencji Audytingu (22 października) w godzinach 17:45 – 20:00. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji – na stronie PIBR.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl