Alert specjalny „Badanie 2018” już dostępny

Biegli rewidenci mogą już skorzystać z najnowszego Alertu poświęconego badaniu sprawozdania finansowego za 2018 rok

2 lutego 2019

Alerty pozwalają szybciej dowiedzieć się o zmianach w przepisach, a tym samym przygotować do stosowania nowych standardów. Kontynuując zatem dobrą praktykę, w tym roku także przygotowaliśmy Alert specjalny. Najnowsze wydanie poświęcone jest podsumowaniu najważniejszych zmian w przepisach prawa oraz standardach dotyczących badania sprawozdania finansowego za 2018 rok, a także wsparciu w procesie przeprowadzania takiego badania. W Alercie przypominamy o nowej, elektronicznej formie sprawozdania z badania, które musi być opatrzone podpisem kwalifikowanym. Wyjaśniamy również, na czym polegają zmiany w standardach, w tym nowe wymogi dotyczące sprawozdania z badania (uchwała nr 2039/37a/2018).

Alert specjalny – Badanie za 2018 rok dostępny jest tutaj.

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z najczęściej pojawiającymi się pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi standardów, które są dostępne w dziale Najczęściej zadawane pytania (sekcja STANDARDY BADANIA - SPRAWOZDAWCZOŚĆ). Pierwsza udostępniona grupa pytań dotyczy sprawozdawczości z badania. Zasoby będą stopniowo uzupełniane o kolejne tematy, z którymi najczęściej zwracają się do nas biegli rewidenci.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl