Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 16:34, 26.11.2022 r.

XVII Konferencja Zawodowo – Naukowa

Siedemnasta edycja konferencji organizowanej przez oddział PIBR w Poznaniu przebiegała pod hasłem ”Perspektywy rachunkowości i audytu w warunkach dynamicznego rozwoju technologii informatycznych”

3 listopada 2021

Już po raz 17 oddział PIBR w Poznaniu zaprosił biegłych rewidentów na Konferencję Zawodowo – Naukową. W tym roku, zgodnie z hasłem przewodnim, zgromadzeni eksperci koncentrowali się na kwestii wpływu technologii informatycznych na branżę rachunkowości i audytu. Wśród zaproszonych gości była Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Jak podkreśliła w wystąpieniu otwierającym Konferencję, biegły rewident musi iść z duchem czasu i musi zmieniać się co najmniej tak samo szybko, jak klienci. Jej zdaniem oznacza to, że audytorzy muszą dotrzymywać tempa rozwojowi technologicznemu, jaki odbywa się w całej gospodarce oraz w badanych firmach. Korzystając z coraz to nowych rozwiązań z obszaru informatycznego, należy jednak pamiętać o zagrożeniach, jakie się z nimi wiążą. Wskazując na ryzyka, z którymi można się spotkać, prezes KRBR przypomniała, że tematyka cyberbezpieczeństwa była poruszana podczas osobnego warsztatu w trakcie XXII Dorocznej Konferencji Audytingu.

Organizatorem XVII Konferencji Zawodowo – Naukowej był oddział Polskiej Izby Biegłych Rewidentów wspólnie z Katedrą Rachunkowości i Rewizji Finansowej oraz Studenckim Kołem Naukowym „Konto” Uniwersytetu Ekonomicznego. Konferencja odbyła się 26 października w formule online.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl