Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 10:21, 1.10.2022 r.

Nowy sposób kontaktu z Krajowym Rzecznikiem Praw Biegłych Rewidentów

Kontakt z Krajowym Rzecznikiem Praw Biegłych Rewidentów jest teraz możliwy także poprzez stronę www PIBR.

24 listopada 2021

Uruchomiliśmy nowy sposób kontaktu z Krajowym Rzecznikiem Praw Biegłych Rewidentów – poprzez stronę internetową PIBR. Aby z niego skorzystać, po zalogowaniu się w panelu biegłego rewidenta, w zakładce „rozwiń panel” należy wybrać opcję „Kontakt z KRPBR”.

Wiadomości wysłane w ten sposób będą znane wyłącznie Krajowemu Rzecznikowi. Również wyłącznie Krajowy Rzecznik będzie znał e-mail biegłego rewidenta zgłaszającego sprawę czy zadającego pytanie. Biegli rewidenci korzystający z tej ścieżki kontaktu nie będą mieli dostępu do treści umieszczonych przez innych biegłych rewidentów.

Jak informuje Krajowy Rzecznik, możliwe są różnego rodzaju reakcje na kwestie zgłaszane przez biegłych rewidentów. Jeżeli odpowiedź czy stanowisko KRPBR będą ważne dla ogółu biegłych rewidentów, to zgłoszone pytanie czy problem wraz z odpowiedzią KRPBR będą dostępne dla wszystkich biegłych rewidentów jednakże w sposób zanonimizowany.

W przypadkach nie pozwalającym na ujawnienie zgłoszonego problemu, KRPBR udzieli odpowiedzi biegłemu rewidentowi (jeśli będzie to możliwe), może również skierować do biegłego prośbę o informacje uzupełniające do przedstawionego pytania. Jeżeli natomiast udzielenie odpowiedzi przez KRPBR nie będzie możliwe, pytanie zostanie skierowane do Krajowej Rady Biegłych Rewidentów lub odpowiedniej komisji KRBR, a informacja o tym przekazana do zainteresowanego. Jeżeli natomiast pytanie i odpowiedź będą miały charakter systemowy (ważny dla środowiska biegłych rewidentów lub firm audytorskich), wówczas trafią do ogólnodostępnego wykazu takich zanonimizowanych spraw.

Informacje o działalności Krajowego Rzecznika Praw Biegłych Rewidentów

Na stronie PIBR znajduje się ogólnodostępna sekcja informacyjna poświęcona działalności Krajowego Rzecznika Praw Biegłych Rewidentów. Można ją odnaleźć w zakładce ORGANY PIBR (umieszczonej na samym dole strony na niebieskim pasku). Znajdują się z niej działy takie jak Kompetencje KRPBR, Komunikaty KRPBR czy Dokumenty KRPBR. Zachęcamy do regularnego zapoznawania się z działalnością Krajowego Rzecznika.

Adres: https://www.pibr.org.pl/pl/krajowy-rzecznik-praw-bieglych-rewidentow

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl