Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 17:17, 12.07.2024 r.

Warsztat „IT w procesie badania w kontekście MSB 315 (z)”

Badanie sprawozdania finansowego w środowisku IT to kluczowe zagadnienie warszatu „IT w procesie badania w kontekście MSB 315 (z)”, który odbędzie się podczas XXIII Dorocznej Konferencji Audytingu

4 listopada 2022

Podczas warsztatu poruszone zostaną takie tematy jak: rozpoznanie i ocena komponentów środowiska IT – infrastruktura, ludzie, oprogramowanie, dane, procesy i ich wpływ na ryzyko badania, rozpoznanie aplikacji znaczących dla badania, rozpoznanie zaimplementowanych kontroli ogólnych oraz kontroli aplikacyjnych. Obecnie w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, ciągłej zmianie systemów IT i wdrażaniu nowych technologii, biegły rewident musi właściwie zaplanować i przeprowadzić procedury badania. Postaramy się odpowiedzieć, czy może niezbędne jest powołanie do zespołu specjalisty IT? Dowiemy się, z jakich danych korzysta biegły rewident podczas badania, jak je pozyskuje, jak dokumentuje przeprowadzone procedury pozyskania i wykorzystania danych?

Podczas warsztatu przekonać się będzie można, jak ważne jest zrozumienie, w jaki sposób jednostka korzysta z IT, jakie procesy zostały zaimplementowane w aplikacjach/systemach IT i jak odnieść się do rozpoznania ryzyka związanego ze środowiskiem IT. Jak rozpoznane kontrole IT mogą wpłynąć na proces badania? Obecny czas ciągłych zmian wpływa również na wprowadzane zmiany standardów badania, dlatego poruszona zostanie również kwestia zmiany KSB 315 w roku 2022 w kontekście badania w środowisku IT.

Gospodarzem warsztatu będzie Agnieszka Gajewska, biegły rewident.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl