Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 12:02, 24.07.2024 r.

Zmarł dr Andrè Helin

Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu dr Andrè Helina, założyciela i prezesa BDO, znanego eksperta w dziedzinie rachunkowości i finansów.

20 grudnia 2022

Karierę zawodową w Polsce rozpoczął po 1989 r. wspierając prywatyzację przedsiębiorstw, tworzenie rynku kapitałowego, wprowadzanie pierwszych spółek na warszawską GPW, a także wdrażanie standardów rachunkowości.

Jako jeden z nielicznych w Polsce ekspertów posiadał uprawnienia biegłego rewidenta w dwóch krajach – poza Polską także w Danii. Angażował się w działalność samorządu biegłych rewidentów. Przez wiele lat był członkiem Komisji ds. standardów rewizji finansowej przy Krajowej Izbie Biegłych Rewidentów. Opiniował w sprawach legislacyjnych z zakresu audytu i rachunkowości.

Wysoko ceniony doradca, wykładowca wielu szkoleń, autor i współautor kilkunastu podręczników i publikacji dotyczących standardów w polskiej rachunkowości oraz z dziedziny rachunkowości i finansów. Był doradcą Rady Polityki Pieniężnej i Prezesa NBP w zakresie zastosowania MSR w instytucjach finansowych.

Chętnie dzielił się swoją wiedzą i opiniami na łamach mediów.

Żegnamy wybitnego eksperta i wielki autorytet, który na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.

W imieniu społeczności biegłych rewidentów składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl