Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:18, 21.07.2024 r.

Przykładowa dokumentacja SWKJ – nowe opracowanie PIBR dla małych FA

Przedstawiamy nowe opracowanie PIBR - przykładowy opis systemu wewnętrznej kontroli jakości w małej firmie audytorskiej uwzględniający wymogi nowego standardu zarządzania jakością.

23 grudnia 2022

PIBR przygotowała opracowanie, którym jest przykładowy opis systemu wewnętrznej kontroli jakości w małej firmie audytorskiej uwzględniający wymogi nowego standardu zarządzania jakością, pt. „Przykładowy system wewnętrznej kontroli jakości (SWKJ)/system zarządzania jakością (SZJ) w małej firmie audytorskiej (FA)”.

Przykładową dokumentację można pobrać poniżej:

Informujemy, że na bazie przygotowanego opracowania organizowane są bezpłatne szkolenia pt. „Praktyczne aspekty wdrożenia MSZJ1 w małej firmie audytorskiej”. Zapisy na szkolenie odbywają się na stronie internetowej CE PIBR (tutaj).

Uwagi PANA

PANA poinformowała, że niektóre firmy audytorskie przyjęły i wdrożyły dokumentację systemu wewnętrznej kontroli jakości w formie i treści publikacji zaproponowanej przez PIBR. Część firm uczyniła to bez niezbędnego dostosowania tej dokumentacji do swojej specyfiki i nie uzupełniła o stosowane w niej formularze czy też własne, wewnętrzne procedury oraz reguły zapewniające zgodność z elementami polonizującymi. 

Z opracowaniem PANA dotyczącym zakresu niezbędnych uzupełnień oraz korekt w przypadku przyjmowania ww. przykładowej dokumentacji SWKJ można zapoznać się w komunikacie pt. „Kontrola tematyczna: uwagi do opracowania PIBR dotyczącego przykładowej dokumentacji SWKJ dla małych firm audytorskich".

 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl