Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:05, 29.03.2024 r.

Biegli rewidenci i doradcy podatkowi łączą siły

Samorządy biegłych rewidentów i doradców podatkowych podpisały porozumienie o współpracy. Wymiana wiedzy i doświadczeń pozwoli obu branżom podnieść swoje kompetencje, a w przyszłości poszerzyć ofertę usług dla klientów.

19 czerwca 2015

Porozumienie będzie służyło budowie jak najlepszych warunków dla doskonalenia kwalifikacji zawodowych przedstawicieli obu profesji. Jego cel to także promocja pozytywnego wizerunku i wzmacnianie prestiżu zawodów biegłego rewidenta oraz doradcy podatkowego. Samorządy będą dbały o regularną wymianę wiedzy i doświadczenia – planujemy organizację wspólnych szkoleń, seminariów i konferencji - wyjaśnia Józef Król, Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów - nowa umowa z samorządem doradców podatkowych, poszerza zakres dotychczasowej współpracy, która z powodzeniem toczy się od wielu już lat - dodaje Prezes Król.

 

Porozumienie KIBR-KIDP

Podpisanie umowy pomiędzy KIDP i KIBR (fot. KIBR)

 

Cel – rozszerzyć ofertę usług
Prezes KRBR zaznacza, że nowe pola współpracy, to szansa na stworzenie z doradcami podatkowymi wspólnej oferty usług kierowanych do tych podmiotów, które dziś nie są obsługiwane przez biegłych rewidentów. - Nie jest tak, że biegły rewident musi umieć wszystko. Od lat korzystamy w naszej pracy z wiedzy i doświadczenia wielu ekspertów, w tym doradców podatkowych. Mamy nadzieję, że współpraca pozwoli nam rozszerzyć rynek usług dla obu profesji - wyjaśnia Prezes KRBR. Bo biegli rewidenci nie będą jedyną stroną, która na współpracy skorzysta. Jedna mała kancelaria czy samodzielnie działający na rynku doradca podatkowy nie zawsze są w stanie sobie ze wszystkim poradzić. - Często brakuje nam wiedzy ekonomicznej i księgowej. Tą dysponują biegli. Ale w zamian możemy się podzielić wiedzą podatkową - wyjaśnia prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic, Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych. - Łączymy się w grupy obejmujące doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych i biegłych rewidentów. Wszystko po to, by współpracować, wymieniać się informacjami, uzupełniać kompetencje, i ostatecznie móc świadczyć komplementarne usługi - dodaje Przewodnicząca.

 

Porozumienie KIBR-KIDP

Podpisanie umowy pomiędzy KIDP i KIBR (fot. KIBR)

 

Kluczowe działanie w regionach
Porozumienie oficjalnie zostało podpisane 16 czerwca br. W uroczystości wzięli udział prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych, dr Mariusz Cieśla, Skarbnik KRDP oraz Prezes Józef Król i dr Ernest Podgórski Skarbnik KRBR. Choć umowa została podpisana na szczeblu centralnym, obie strony porozumienia podkreślały, że kluczowe jest działanie w regionach - bliżej przedstawicieli obu zawodów.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl