Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:30, 21.07.2024 r.

PIBR przystąpi do Accountancy Europe

Krajowa Rada Biegłych Rewidentów podjęła 25 czerwca 2024 r. uchwałę w sprawie przystąpienia Polskiej Izby Biegłych Rewidentów do Accountancy Europe. Dzięki temu członkostwu samorząd uzyska m.in. możliwość kształtowania planowanych zmian regulacji dotyczących badania sprawozdań finansowych, atestacji sprawozdań na temat zrównoważonego rozwoju lub innych obszarów na poziomie UE, a tym samym na poziomie krajowym, a także korzystania z doświadczeń organizacji członkowskich AE oraz implementacji najlepszych rozwiązań praktycznych stosowanych w innych krajach UE.

4 lipca 2024

„KRBR wzięła pod uwagę wolę delegatów – przedstawicieli biegłych rewidentów z całego kraju – uczestniczących w X Krajowym Zjeździe Biegłych Rewidentów, którzy podejmując uchwałę Nr 38/2023 X Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów z dnia 14 czerwca 2023 r. w sprawie programu działania Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w latach 2023-2027, nałożyli na Krajową Radę Biegłych Rewidentów obowiązek podjęcia działań zmierzających do przystąpienia przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów do organizacji Accountancy Europe” – podała Krajowa Rada w uzasadnieniu uchwały.

Podjęcie decyzji przez KRBR poprzedziło przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały.

Accountancy Europe jest międzynarodowym stowarzyszeniem zrzeszającym 50 organizacji zawodowych z 35 krajów europejskich, których członkami jest blisko milion przedstawicieli zawodu księgowego i biegłego rewidenta. Misją Accountancy Europe jest wspieranie wartości i wolności Unii Europejskiej i przyczynianie się do tworzenia bardziej wydajnej, przejrzystej i zrównoważonej gospodarki europejskiej.

Przypominamy, że PIBR była już członkiem Accountancy Europe (w latach 2002 – 2018).

Z pełną treścią uchwały KRBR nr 602/14/2024 i obszernym uzasadnieniem przybliżającym Accountancy Europe oraz korzyści wynikające z przystąpienia do tej organizacji można się zapoznać TUTAJ

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl