Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 01:59, 17.09.2024 r.

Trwa nabór zgłoszeń do 18. edycji konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”

Przypominamy, że do końca sierpnia można zgłaszać sprawozdania ESG za 2023 r. w konkursie „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”. Organizatorem tego przedsięwzięcia, popularyzującego dobre praktyki w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju, jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Polska Izba Biegłych Rewidentów jest partnerem strategicznym tegorocznej edycji, a jej przedstawiciele są w Radzie Programowej konkursu.

5 sierpnia 2024

Rada Programowa nadzoruje merytorycznie tegoroczną edycję i pracuje nad przygotowaniem kryteriów do kolejnej edycji konkursu, uwzględniającej wymogi CSRD i ESRS.

W skład Rady Programowej z ramienia PIBR weszli:

  • Kamil Jesionowski, Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, biegły rewident,
  • Ewa Sowińska, Partner, ESO Audit, biegły rewident, 
  • Paweł Zaczyński, Associate Partner, Grant Thornton Poland, biegły rewident.

Głęboko wierzymy w synergię działań na rzecz podnoszenia jakości raportowania ESG w Polsce oraz wsparcia rozwoju kompetencji w tym obszarze przez szerokie grono interesariuszy. Perspektywa Polskiej Izby Biegłych Rewidentów oraz możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów PIBR to unikatowa wartość dodana dla konkursu “Raporty Zrównoważonego Rozwoju – mówi Maria Krawczyńska-Kaczmarek, prezeska zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zgodnie z unijną dyrektywą Corporate Sustainability Reporting (CSRD), sprawozdawczość firmy dotycząca zrównoważonego rozwoju będzie musiała być przygotowana zgodnie z europejskimi standardami ESRS i będzie częścią sprawozdania z działalności przedsiębiorstwa. Ponadto podlegać będzie obowiązkowej atestacji – w Polsce, zgodnie projektem ustawy, przez biegłych rewidentów.

– Dyrektywa CSRD wnosi ważne zmiany w podejściu do raportowania zrównoważonego rozwoju – wprowadza standardy i wymóg atestacji sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju oraz wyznacza, kto będzie jej podlegał. W Polsce uprawnienia do atestacji będą mieli biegli rewidenci, co wynika z ich umiejętności i odpowiedniego przygotowania do sprawdzania i oceny różnego rodzaju danych – mówi Kamil Jesionowski, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. – Jednym z głównych celów samorządu jest edukacja biegłych rewidentów oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z biznesem. W kontekście Dyrektywy CSRD edukacja, popularyzacja wiedzy i dobrych praktyk prowadzić będzie do budowania odpowiedzialnej społecznie postawy biznesu, co leży w interesie publicznym. Konkurs organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu promuje jakość, czyli fundamentalną wartość dla naszej profesji, dlatego uczestniczymy w tej cennej inicjatywie, która wyróżnia i propaguje najlepsze raporty zrównoważonego rozwoju – dodaje Kamil Jesionowski.

Kto może zgłosić raport?

Udział w konkursie „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” mogą wziąć firmy, organizacje i instytucje, które wydały opublikowane w języku polskim raporty za rok 2023. 

Nabór publikacji trwa do 31 sierpnia br. i odbywa się poprzez formularz dostępny tutaj »

Więcej informacji o konkursie “Raporty Zrównoważonego Rozwoju” dostępnych jest na stronie raportyzr.pl

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl