Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 13:16, 26.04.2024 r.

KIBR partnerem Open Eyes Economy Summit

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów zaprasza na Open Eyes Economy Summit – międzynarodowy szczyt poświęcony ekonomii wartości. W trakcie dwóch dni uczestnicy forum będą mówić o idei  ekonomii otwierających się oczu, koncepcji „firmy-idei” oraz o metodach współpracy w trójkącie „społeczeństwo – biznes – instytucje”. OEES odbędzie się 15-16 listopada w Krakowie.
25 lipca 2016

Gospodarka otwierających się oczu przyszłością biznesu

Organizatorzy Kongresu stawiają tezę, że „przebudzeni konsumenci” będą kupowali produkty i usługi od firm uczciwych, społecznie potrzebnych i zaangażowanych, posiadających własną, unikalną kulturę, wynikającą z właściwie określonej, wiarygodnej misji przedsiębiorstwa. Open Eyes Economy to bowiem gospodarka przyszłości, oparta na wartościach i zaufaniu. Firma-Idea z kolei to nowa filozofia zarządzania przedsiębiorstwem i jego marką. Zakłada ona redefinicję biznesu, jego rzeczywistą społeczną wrażliwość i przydatność oraz odpowiedzialność firmy – traktowane jako cel i sens istnienia. W modelu „Firma-Idea” biznes na pierwszym miejscu postawi na wartości, które są ważne dla ludzi. Efektem takiego podejścia będzie pozyskanie zaufania, a konsekwencją – zysk przedsiębiorstwa. Takie firmy – zdaniem twórców idei – nie tylko przetrwają, ale będą również bardziej stabilne i rentowne. „Firma-Idea” zyskuje długofalową przewagę konkurencyjną – najcenniejszą z perspektywy strategicznej wartość, kluczową dla akcjonariuszy i zarządów. Jednocześnie staje się instytucją zaufania społecznego, budząc entuzjazm swoich pracowników i klientów. W parze z „firmą-ideą” idzie koncepcja „miasta-idei” – zgodnie, z którą miasto jest w pierwszej kolejności dla mieszkańców, dopiero potem dla inwestorów, samochodów, deweloperów oraz koncepcja „Marka= Kultura”, w której reklamę zastępuje komunikacja społeczna a marka firmy jest równoznaczna z tworzeniem kultury. Open Eyes Economy to także przesłania takie, jak „wiem, co jem”, „wiem, co noszę”, „wiem, co kupuję”, „wiem, jak żyję”.

Działania niefinansowe firmy ważne dla biegłych rewidentów

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów została partnerem wydarzenia. – Rzeczywistość, w której funkcjonują biegli rewidenci i nasi klienci zmienia się. Zysk już dawno przestał być jedynym kryterium oceny przedsiębiorstwa. Jak zatem prowadzić odpowiedzialny biznes? I jak rzetelnie zmierzyć i opisać odpowiedzialność? To pytania, na które razem z naszymi partnerami biznesowymi musimy sobie odpowiedzieć – wyjaśnia Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. I dodaje, że temat jest aktualny bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – w 2017 roku w życie wchodzi dyrektywa europejska nakładająca na największe firmy obowiązek raportowania niefinansowego. Firmy będą musiały rozszerzyć raportowanie o ujawnianie istotnych danych dotyczących co najmniej kwestii środowiskowych, spraw społecznych i pracowniczych, poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania korupcji i łapownictwu. Szacuje się, że przepis obejmie około 250-300 polskich spółek.

W planach sesje inspiracyjne i starcia odmiennych poglądów

Uczestnicy Open Eyes Economy Summit planują zderzać przeciwstawne punkty widzenia, ścierać tezy i antytezy, po to, by dojść do optymalnych wniosków. Chcą rozmawiać z wielkimi firmami, które nie boją się mówić o swoich problemach. Ale też prezentować dobre praktyki i zastanawiać się, jak z wyjątków czynić regułę. – Nie będzie w Krakowie żadnych paneli dyskusyjnych, długich, teoretycznych wykładów. Wyłącznie krótkie, treściwe wystąpienia, praktyczne studia przypadków, sesje inspiracyjne i bitwy, czyli starcia odmiennych punktów widzenia – zapewniają organizatorzy. Na scenach Open Eyes Economy wystąpią najwybitniejsze umysły z Polski i z krajów całego świata. Przedstawiciele najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, naukowcy i działacze społeczni. W radzie programowej szczytu uczestniczą m.in. prof. dr hab. Danuta Hübner – posłanka Parlament Europejski oraz prof. Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony – pomysłodawcy koncepcji „Firma-idea”.

Open Eyes Economy Summit odbędzie się 15-16 listopada 2016 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Więcej szczegółów oraz możliwość rejestracji na stronie wydarzenia.



Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl